• Contrast
  • Font size

Travel with us

International ticket sales

Buy tickets online

Find an online connection

Search

Dworzec Autobusowy MDA w Krakowie posiada nowe wyjątkowe miejsce

 

Prawdopodobnie jedyny w Polsce pokój do czytania, w którym będzie można znaleźć chwilę relaksu i zagłębić się w lekturze.

 

 

          Projekt i koncepcja miejsca powstała we współpracy z firmą IKEA Kraków, która podjęła się aranżacji przestrzeni. Sam pomysł jest kontynuacją rozpoczętego w 2015 roku projektu społecznego na rzecz upowszechniania czytelnictwa wśród osób podróżujących w ramach którego na Dworcu Autobusowym MDA w Krakowie stanął pierwszy w Małopolsce - i pierwszy w takim miejscu w Polsce - automat z książkami.

 

 

          Poza zaaranżowaną przestrzenią wyposażoną w asortyment z najnowszego katalogu IKEA w pomieszczeniu znajduje się półka Bookcrossing, którą wspiera Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie. Bookcrossing to inicjatywa uwalniania książek, którymi chcielibyśmy się podzielić z innymi. Książki mogą i nawet powinny krążyć wśród ludzi. Podróż to doskonała okazja na dobrą lekturę.

 

 

          Na Dworcu Autobusowym MDA w Krakowie Podróżni będą mieli okazję i możliwość skorzystania z półki bookcrossing (lub jej zasilenia) oraz z lektur dostępnych na miejscu dostarczanych m.in. przez Wydawnictwo Znak. Książki dostępne są również w książkomatcie z nowościami wydawniczymi. To wszystko znajduje się w zaaranżowanej przez IKEA Kraków przestrzeni.

 

 

Wraz z otwarciem przestrzeni czytelniczej zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie na nazwę tego miejsca.

 

Nagrodami są gadżety podróżne i oczywiście książki.

 

Organizatorem konkursu jest Spółka Małopolskie Dworce Autobusowe S.A.

Patronat objęły: IKEA Kraków, Grupa Jagiellonia, Wydawnictwo Znak.

Regulamin konkursu - kliknij i pobierz