Dla Zarządców dworców

  1. MDA
  2. /
  3. Dla Zarządców dworców

Zarządzanie dworcami autobusowymi to wyzwanie wymagające wszechstronnej wiedzy zarówno w zakresie działalności operacyjnej dworca, zarządzania infrastrukturą dworcową, współpracy z przewoźnikami, jak i zarządzania personelem.

Nasze wieloletnie doświadczenie i rola operatora jednego z największych pod względem ilości odpraw dworca autobusowego w Europie pozwoliła nam stać się liderem rozwoju i działalności operacyjnej dworców autobusowych w Polsce. 

USŁUGI DORADCZO-SZKOLENIOWE

Swoją ofertę doradczo-szkoleniową kierujemy do prywatnych i publicznych zarządców dworców. Każde szkolenie przygotowujemy i dostosowujemy do indywidulanych potrzeb zamawiającego oraz charakteru obiektu dworcowego. Podczas szkoleń dzielimy się praktyczną wiedzą z uwzględnieniem aktualnych wymogów ustawowych stawianych przed zarządcami dworców autobusowych.

Nasza oferta obejmuje:

1. Analizę dokumentacji projektowej,

2. Współpracę w zakresie spełniania wymogów ustawowych dotyczących dworca,

3. Szkolenie w zakresie obsługi przewoźników i pasażerów,

4. Konsultacje przy tworzeniu dokumentacji dworca,

5. Doradztwo przy wyborze systemu operacyjnego do zarządzania działalnością dworcową,

6. Doradztwo w zakresie doboru sprzętu IT pod obsługę systemu operacyjnego do zarządzania działalnością dworcową,

7. Doradztwo w zakresie optymalnego rozmieszczenia monitoringu dworcowego.

SYSTEM OPERACYJNY DO ZARZĄDZANIA DWORCEM

Oferujemy dostęp do autorskiego systemu operacyjnego do zarządzania dworcem w formie licencji na korzystanie z oprogramowania pod nazwą Platforma Komunikacji Samochodowej PKS.pl.

System funkcjonuje na rynku od 2016 roku. Dotychczas został on wdrożony na dworcach autobusowych w Krakowie, Nowym Sączu, Kielcach oraz Brzesku. To nie tylko narzędzie do zarządzania odprawami autobusów, ale także komponenty dla dyżurnych ruchu, które
w czasie rzeczywistym monitorują ruch na dworcu oraz weryfikuje zgodność rozkładów jazdy z aktualnym harmonogramem odpraw
w tym system informacji pasażerskiej w postaci stanowiskowych rozkładów jazdy, stały rozkład jazdy czy zbiorcze zestawienie przyjazdów i odjazdów. Posiada również rozbudowany moduł do zarządzania wjazdami i wyjazdami z obiektu dworca, posiadający integrację z miejscowym szlabanem oraz parkingiem wewnętrznym dworca.

Platforma jest ciągle rozwijana oraz dostosowywana do bieżących potrzeb zarówno przewoźników, jak i pasażerów. Zapraszamy do współpracy.

Piotr Kulpiński,
e-mail: piotr.kulpinski@mda.malopolska.pl

Ta strona wykorzystuje pliki cookies
Nasz serwis wykorzystuje pliki cookies. Korzystanie z witryny oznacza zgodę na ich zapis lub odczyt zgodnie z ustawieniami przeglądarki. Czytaj więcej